Κοπή Πίτας Ομίλου Αντισφαίρισης Γουδή

Οι επιτυχίες των αθλητών μας, για ακόμα μία χρονιά ήταν πάρα πολλές.

Οι Αθλητές του Ο.Α.Γουδή βρίσκονταν ανάμεσα στις πρώτες θέσεις σε Ευρωπαϊκά, Πανελλήνια, σε Ε1 & Ε2 Πανελλαδικά, σε Ε3 Ενωσιακά, και Open.

Στην ομιλία του ο Πρόεδρος του Ομίλου Αντισφαίρισης Γουδή, κύριος Μάκης Βλαχογιάννης βράβευσε τους Κορυφαίους Αθλητές μας για το 2016.

Η Ομάδα Γυναικών του Ομίλου αποτελούμενη από τις Τσάβου Ευαγγελία, Ντάνου Χριστίνα & Πότση Μαρία, και η Ομάδα Ανδρών του Ομίλου αποτελούμενη από τους Χαμπέρη Στέφανο, Βουτσίνο Στέφανο & Βάρφη Ιάσων κατάφεραν να παραμείνουν στην Α΄Εθνική Κατηγορία.

Η Αθλήτρια Ντάνου Χριστίνα ήρθε 1η στην Πανελλήνια Κατάταξη Κατηγορίας Κορίτσια 14 ετών.
Κατέκτησε την 3η θέση στα Masters, 1η θέση στα Διπλά & 2η θέση στα μονά σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.
Πήρε μέρος με την Εθνική Ομάδα σε Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα.
Κατέκτησε Πέντε Πρώτες θέσεις, Τέσσερις Δεύτερες θέσεις & Τρεις Τρίτες θέσεις σε Πανελλαδικά Πρωταθλήματα.

Η Αθλήτρια Κάμπα Βασιλική κατέκτησε έξι Πρώτες θέσεις, Δύο Δεύτερες και μία Τρίτη σε Πανελλαδικό & Ενωσιακό Επίπεδο στην Κατηγορία Κορίτσια 14 ετών.

Ο Αθλητής Βουτσίνος Στέφανος κατέκτησε μια Δεύτερη θέση και τέσσερις Τρίτες θέσεις σε Πανελλαδικό και Ενωσιακό Επίπεδο στην Κατηγορία Αγόρια 16 Ετών.

Η Αθλήτρια Κάμπα Σταυρούλα κατέκτησε μία Πρώτη, και δύο Δεύτερες θέσεις σε Ενωσιακό & Open Πρωταθλήματα στην κατηγορία Κορίτσια 12 ετών.

Η Αθλήτρια Βουτσίνου Ελισάβετ κατέκτησε την 3η θέση στο Πρωτάθλημα Νότου 10 ετών, καθώς και μία Πρώτη και μία Δεύτερη θέση σε Οπεν Πρωταθλήματα, στην κατηγορία Κορίτσια 10 ετών.

Τέλος οι Αθλητές Ντάνος Γρηγόρης, Δόσης Παναγιώτης, Μητσούλας Δημήτρης, Ιατόπουλος –Τρίκας Ανδρεάς και Φιστούρης Στέλιος
βραβεύτηκαν για την κατάκτηση των πρώτων θέσεων σε Πρωτάθλημα Κόκκινου Επιπέδου.

Ευχόμαστε σε όλους Καλή Χρονιά, με υγεία, δημιουργικότητα και πολλές επιτυχίες!