4o Open Junior Efoa

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΓΙΑ ΤΟ 2006ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ Η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗ ΓΙΑ ΤΟ 2006
Μετά το 2ο & 3ο Πανελλαδικό & το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης η αθλήτρια του Ο.Α.Γουδιού Βασιλική Γιαννακάκη επικράτησε και στο 4ο Πανελλαδικό Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης κατηγορία κορίτσια 14 ετών, που διεξήχθη στην Καλαμάτα, νικώντας στον τελικό την Αθλήτρια Μαδένογλου Χριστίνα του Ομίλου Αντισφαίρισης Ηλιούπολης με 2-0 set (6-3/6-0) εξασφαλίζοντας & τυπικά τον τίτλο της Πρωταθλήτριας Ελλάδος αφού, μετά το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που κατέκτησε, της ανήκε. Της αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για αυτήν την μοναδική της επιτυχία.
Η επιτυχία της τιμά ιδιαίτερα & τον Δήμο μας αφού είναι η πρώτη φορά που κατακτά αθλήτρια από τον Δήμο μας αυτόν τον τίτλο στην κατηγορία κορίτσια 14.Να σημειώσουμε ότι πριν από τρία χρόνια ήταν Πρωταθλήτρια Ελλάδος & στην κατηγορία των 10 ετών.
Επίσης μεγάλη επιτυχία σημείωσε & ο αθλητής του Ο.Α.Γ. Ηλίας Γιαννακάκης αφού στην κατηγορία Αγόρια 16 έφτασε στην οχτάδα.
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « 3o Open Junior Efoa 5o Open Junior Efoa »