ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ ΓΙΑ ΠΟΤΣΗ

Η εκπληκτική πορεία της ΠΟΤΣΗ ΜΑΡΙΑΣ, συνεχίστηκε και σε αυτό το Πανελλαδικό, που ήτανε κατηγορίας Ε1, φτάνοντας πάλι στον τελικό, κερδίζοντας τις εξής αθλήτριες
-ΤΣΙΑΡΑ ΙΩΑΝΝΑ (Ο.Α.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ) με σκορ 64 63
-ΓΚΟΓΚΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ( Ο.Α.ΣΟΥΔΑΣ) με σκορ 63 64
-ΠΕΤΡΟΥΛΑ ΔΑΝΑΗ ( Α.Π.Ο.ΣΑΝΝΥ ΣΠΟΡΤΣ ΚΛΑΜΠ) με σκορ 61 63
-ΑΔΑΛΟΓΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ (Ε.Σ.Ο. ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΠΟΛΙΧΝΗΣ) με σκορ 75 64
φτάνοντας στον τελικό, η Μαρία έχασε από την ΚΑΡΒΟΥΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Α.Ο.Α.Φιλοθέης με σκορ 62 61 και κατέκτησε την 2η θέση.
Παρ όλη την κούραση της από την υπερπροσπάθεια, δεν πτοήθηκε, και συνέχισε τις επιτυχίες και στα διπλά, με συμπαίχτρια την ΝΑΟΥΜ ΜΑΡΙΑ του Ο.Α.ΧΑΝΙΩΝ, όπου κερδίζοντας τρεις συνεχόμενους αγώνες τρίτο σετ tie break, έφτασε στον τελικό κατακτώντας και τον τίτλο στα διπλά, και συγκεκριμένα στον γύρο των 16 κερδίσανε με 61 64 τις ΤΣΙΑΡΑ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ) & ΜΠΑΡΜΠΑΡΗ ΑΡΙΣΤΕΑ (ΦΙΛΟΘΕΗΣ), στον γύρο των 8 με σκορ 75 63 τις ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΛΗ (ΤΑΤΟΪΟΥ) & ΑΣΗΜΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ (ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΠΑΙΔΙΑ), στον γύρο των 4ων με σκορ 46 64 10 6 τις ΚΑΜΠΙΩΤΗ ΑΘΗΝΑ (ΖΑΚΥΝΘΟ) & ΓΡΙΒΑ ΒΑΡΒΑΡΑ (ΙΛΙΟΥ) και στον τελικό με σκορ 62 76(4) 10 7 τις ΤΣΕΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΠΑΠΑΓΟΥ) & ΑΔΑΛΟΓΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ (ΠΟΛΙΧΝΗΣ)
ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!
Στο ίδιο τουρνουά στα αγόρια κατηγορίας 12 ετών, ο ΒΟΥΤΣΙΝΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ έπαιξε δύο αγώνες στα προκριματικά κερδίζοντας τους
-ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ (Α.Ο.Α.ΑΙΓΑΛΕΩ) με σκόρ 60 61
-ΦΟΥΝΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ (Α.Ο.Α.ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ) με σκορ 64 63 περνώντας στο κυρίως ταμπλό.
Εκεί αγωνίσθηκε με τον ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΑ ΔΗΜΗΤΡΗ (ΦΙΛΑΘΛΗΤ.ΣΥΛ.ΛΑΜΙΑΣ) από τον οποίο έχασε 61 60 και παρέμεινε στους 32.
Τέλος η ΝΤΑΝΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ στα 12αρια, αγωνίσθηκε στο κυρίως ταμπλό με την αθλήτρια ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (Ο.Α.ΙΩΛΙΚΟΣ ΒΟΛΟΥ) και έχασε 64 62.
Μπράβο στα παιδιά για τον ενθουσιασμό που δείχνουν και για τις μεγάλες προσπάθειες που καταβάλουν!
Διαβάστηκε 4745 φορές
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: « ΑΠΟ ΤΕΛΙΚΟ ΣΕ ΤΕΛΙΚΟ Η ΠΟΤΣΗ OPEN JUNIOR 10 ΕΤΩΝ »